arrowHome arrow Securitate IT arrow Lista blogger-ilor nominalizati la the 2012 Social Security Bloggers Awards
Main Menu
Home
Harta Site
Cauta in site
Termeni si Conditii
Date Contact
Business Corner
Solutii BUSINESS
Despre Mine si Site
Managementul Riscului
Analize, Cercetari, Studii
Dictionar
Instrumente
Tutoriale
Video Tutoriale
Articole Complete
Locuri de munca
Metodologii
Octave
ITIL
COBIT
Microsoft
PMI PMBOK
Mehari
The Orange Book
FMEA
Prince2
Riskit
Risk IT (ISACA)
Articole domenii conexe
Securitate IT
GIS
Business Intelligence
Digital Economy
Social Media
Stiri
Dezvoltare profesionala
Instruire / Training
Evenimente
De interes academic
eAgora



Risk Management pe LinkedIn

Ultimele Comentarii
RSS
Drepturi de Autor


Licenţa Creative Commons


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Vizitati-ma pe LinkedIn  Vizitati-ma pe Facebook  Urmariti-ma pe Twitter  RSS
Poate te intereseaza si ...
Lista blogger-ilor nominalizati la the 2012 Social Security Bloggers Awards E-mail
Pe site-ul RSA Conference a fost publicată lista celor nominalizaţi la premiile the 2012 Social Security Bloggers Awards.

Dacă sunteţi interesaşi de vot, o puteţi face AICI.

Dar dacă sunteţi interesaţi doar de subiect, atunci iată lista:

Best Corporate Security Blog:
- Fortinet Security Blog http://blog.fortinet.com/
- Denim Group http://blog.denimgroup.com/
- Trend Micro Cloud Security Blog http://cloudsecurity.trendmicro.com/
- Veracode Security Blog http://www.veracode.com/blog/
- Kaspersky Lab Blog https://www.securelist.com/en/
- Sophos Naked Security Blog http://nakedsecurity.sophos.com/

Best Security Podcast

- Threat Post http://threatpost.com/en_us/podcast The Network Security Podcast http://netsecpodcast.com/
- Eurotrash Security Podcast http://www.eurotrashsecurity.eu/index.php/Main_Page
- Pauldotcom http://pauldotcom.com/
- Exotic Liability http://www.exoticliability.com/
- The Southern Fried Security Podcast http://www.southernfriedsecurity.com/

The Most Educational Security Blog

- Cognitive Dissidents http://blog.cognitivedissidents.com/
- Tao Security http://taosecurity.blogspot.com/
- F-Secure blog http://www.f-secure.com/weblog/
- The New School Security Blog http://newschoolsecurity.com/
- AppSecInc Blog http://blog.appsecinc.com/
- Evil Bytes/John Sawyer http://www.darkreading.com/blog/archives/evil-bytes/index.html

The Most Entertaining Security Blog

- Rational Survivability http://www.rationalsurvivability.com/blog/
- Andrew Hay's Blog http://www.andrewhay.ca/
- Uncommon Sense Security/Jack Daniel http://blog.uncommonsensesecurity.com/
- New School Of Information Security/Adam Shostack http://newschoolsecurity.com/
- Naked Security http://nakedsecurity.sophos.com/
- Securosis Blog http://securosis.com/blog

The Blog That Best Represents The Security Industry

- Krebs On Security http://krebsonsecurity.com/
- Uncommon Sense Security http://blog.uncommonsensesecurity.com/
- SANS Internet Storm Center http://isc.sans.org/
- Securosis blog https://securosis.com/blog

The Single Best Blog Post or Podcast Of The Year

- Martin McKeay, Curing the Credit Card Cancer http://www.mckeay.net/2011/11/28/curing-the-credit-card-cancer/
- Veracode Blog http://www.veracode.com/blog/2011/08/musings-on-custers-last-stand/
- Moxie Marlinspike's ThoughtCrime Labs http://blog.thoughtcrime.org/authenticity-is-broken-in-ssl-but-your-app-ha
- Idoneous Security http://idoneous-security.blogspot.com/2011/12/what-your-analyst-wishes-you-knew.html

SURSA: AICI




Digg!Reddit!Del.icio.us!Google!Live!Facebook!Slashdot!Netscape!Technorati!StumbleUpon!Newsvine!Furl!Yahoo!Ma.gnolia!Free social bookmarking plugins and extensions for Joomla! websites!
 

Adaugă comentariu

Ne permitem sa selectam mesajele care vor fi publicate.
Va multumim pentru intelegere!


Codul de securitate
Actualizează

< Precedent   Urmator >
Solutii BUSINESS

Consultanţă & Training

Managementul-Riscurilor.ro
Aparitii in presa
Ce este managementul riscului?
Inovatia nu este totul
Risk in an economy under stress
Managementul riscului si dominoul crizei







Parteneri
- DeepSec Blog
- Proceduri ISO
- PM Expert
- eSimi
Statistici Site


Page Rank Check

top of page

http://www.managementul-riscurilor.ro, Powered by Joomla! and designed by SiteGround reseller hosting